Autorska linia rytuałów SPA

Ocalić od zapomnienia…

W oparciu o staropolskie receptury pielęgnacji ciała Zalesie Mazury Active Spa tworzy własną linię zabiegową. Ideą budowy linii jest zaproszenie Gości w tajemniczą wyprawę do czasów, gdzie natura i dotyk dłoni tworzyły receptury pielęgnacyjne ludzkiego ciała.

Każdy z rytuałów z linii „Ocalić od zapomnienia…” ma swój wyjątkowy klimat oraz w pełni oddaje sposób pielęgnacji ciała sprzed wieków.

Sposób na utrzymanie ciała w zdrowiu i kondycji jest prosty - wonna kąpiel i pachnący masaż każdego dnia..." Antidotum Hipokratesa

Leśny raj

Warmia i Mazury okalane jest lasami i pięknymi jeziorami. Wiele wiejskich kobiet mieszkających w tym regionie potrafiły wykorzystać otaczającą przyrodę do opracowania zabiegów upiększających ciało. Igliwie, zioła i kwiaty stanowiły esencję wywarów do przyrządzania kąpieli. Właściwości natury pozytywnie wpływały na samopoczucie, oczyszczenie organizmu z toksyn oraz dostarczały wielu witamin i składników odżywczych.

Takie zabiegi wykonywane były przez kobiety podczas spotkań sobotnio-niedzielnych, które miały na celu przygotowanie ciała i duszy do tygodnia ciężkiej pracy. Każdy zabieg na ciało rozpoczynał się od obmycia skóry szarym mydłem i spłukania wodą ze studni. Następnie sporządzano wywar z ziół, igliwia oraz kwiatów i polewano całe ciało muskając delikatnie woreczkiem lnianym. Po każdej kąpieli wcierano w ciało masło, aby natłuścić skórę.

Nawiązując do naszego przesłania „Ocalić od zapomnienia…” ofiarujemy Państwu odrobinę przeszłości z nutą współczesności. Właśnie w tym niepowtarzalnym Raju odnajdziesz spokój, relaks i ukojenie. Leśny Raj stanie się dla Państwa pamiętnym przeżyciem i niezapomnianym doznaniem na długi czas.

Rytuał obejmuje: leśny peeling ciała; kąpiel w wywarze z igliwia, ziół i kwiatów, masaż ciała na bazie aromatycznego masła oraz niespodziankę dla podniebienia.

Zobacz film pokazujący fragmenty rytuału Leśny Raj, reszta niech będzie dla Ciebie słodką tajemnicą...

Długość zabiegu i cena: około 75 min./285 zł.

Sielska uczta

Terapeutyczne działanie siana znane jest już od ponad wieku. Nieobce jest także doświadczenie rolników, którzy po mozolnym koszeniu łąk górskich i po spędzeniu nocy na sianie, następnego dnia rano odzyskiwali siły i budzili się pełni energii.

Od 1890 roku na wsiach rozpowszechniono kąpiele w sianie, które były nieodzownym elementem regeneracji ludzkiego organizmu. Kąpiel w sianie to naturalny zabieg, który działa relaksująco i rozluźniająco. Zapach siana uspokaja, natomiast właściwości suchej trawy pobudzają krążenie krwi i przemianę materii. Ponadto, siano jest dobrym środkiem pielęgnacyjnym dla skóry.

Zakosztuj Sielskiej uczty i delektuj się zapachem świeżej, pachnącej latem łąki. Podaruj sobie odrobinę wspomnień z lat dzieciństwa – „ocal od zapomnienia…”

Rytuał obejmuje: ziołowy peeling ciała; kąpiel w sianie, masaż ciała na bazie aromatycznego masła oraz niespodziankę dla podniebienia.

Długość zabiegu i cena: około 75 min./285 zł.

Nowe zabiegi w linii „Ocalić od zapomnienia”

Już dawien dawno nasze prababki same przygotowywały cudowne mikstury na twarz oparte tylko na naturalnych składnikach, które odżywiały, wygładzały skórę oraz zapewniały młody i zdrowy wygląd. U nas możesz powrócić do tej tradycji i spróbować skomponowanych przez nas naturalnych i pachnących świeżością mikstur. Każda z nich przygotowywana jest według pór roku oraz dobierana indywidualnie dla każdej cery. Kompozycje ziół, owoców oraz warzyw dostarczają skórze bezcennych wartości pielęgnacyjne oraz odżywcze. Poniżej przedstawiamy rodzaje niektórych maseczek, które są wykonywane dla naszych klientów

 • Maseczki z babki lancetowatej (do cery tłustej z tendencją do trądziku, do cery z oznakami starzenia)
 • Maseczki z lipy drobnolistnej (na rozszerzone pory, do cery suchej, starzejącej się)
 • Maseczka z rumianku pospolitego(rozpulchniająco-oczyszczająca)
 • Maseczki z nagietka lekarskiego (rozszerzone naczynka krwionośne, antybakteryjna do cery trądzikowej)
 • Maseczki z pietruszki zwyczajnej (wybielająca, działa na skórę uspakajająco, łagodzi podrażnienia i odświeża)
 • Maseczka z ogórka (dla skóry tłustej i trądzikowej, maseczka z sokiem ogórkowym dla skóry zniszczonej i zmęczonej)
 • Maseczka marchwiowa (odżywcza do cery suchej)
 • Maseczki z pomidorowa (rozjaśniająco –antybakteryjna, oczyszczająca)
 • Maseczki z truskawki (rozświetlająca, przeciwzmarszczkowa)
 • Maseczki z maliny (oczyszczająca, odżywcza)
 • Maseczka z jabłka (do cery tłustej, rozjaśniająca, wygładzająca cerę)


  Każdy rytuał na twarz składa się z : demakijażu, peelingu, masażu twarzy, naturalnej maseczki oraz kremu wykończeniowego.
  Czas zabiegu ok. 55 min./ cena 155 zł.
   

Linia „Ocalić od zapomnienia” to nie tylko przygoda z naturą, to przede wszystkim niezapomniane chwile spędzone „u babci na wsi”. To chwile ze świeżą marchwią oblepioną jeszcze ziemią w babcinym ogródku; z jabłkiem, które leży pod drzewem pośród traw; to świeże i pachnące truskawki ubrudzone ziemią i spryskane kroplami deszczu; to widok czerwonego pomidora, pod którym ugina się tyczka; to zapach lipy zbieranej z babcią na herbatę, którą piliśmy w lecie podczas upałów; to polne kwiaty zbierane przed sianokosami.
Tak właśnie pachnie i wygląda linia „Ocalić od zapomnienia”.
Czy tak samo jak ja czujesz ten smak i zapach, czy widzisz to co ja…?
 

Sprawdź termin

OFERTY SPECJALNE: